24 مهر 1400

حدیث روز

امام هادی علیه السلام:

بجای حسرت و اندوه برای عدم موفقیتهای گذشته، با گرفتن تصمیم و اراده قوی جبران کن.

 

سال تولید پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

1400

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1399

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun


جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی - 13 تا 15 بهمن ماه

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نیز در بیانات مقام معظم رهبری که در مناسبت های مختلف ایراد فرمودند، حمایت از عالمان و توجه به جایگاه فرهیختگان و نخبگان كشور در عرصه های علم و فناوری، تقویت روح پژوهش و نوآوری در تمام زمینه های علمی، فنی، فرهنگی، هنری، تاریخی و اسلامی به تکرار مورد تاکید قرار گرفته است.   

  در این راستا ایجاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تاسیس بنیاد ملی نخبگان همگی نشانه هایی آشكار از عزم و اراده مستمر دولتمردان و سیاستگزاران نظام جمهوری اسلامی می باشد. نام گذاری سال 1387 بنام "سال نوآوری و شكوفایی" با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی، اعتقادات و باورهای مذهبی ایرانیان و سهمی كه مسلمانان در تكوین و شكوفایی علم و تاریخ تمدن بشری داشته اند، حاكمیت گفتمان نوآوری و پیشرفت با ابزار علم و دانش را برای مردم ایران زمین به همراه می آورد.
      معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با الهام از رهنمودهای حكیمانه مقام معظم رهبری، جشنواره و نمایشگاه ملی نوآوری و شكوفایی در تهران و جشنواره های مشابه استانی را در سراسر كشور برنامه ریزی نموده و امیدوار است در دهه مبارك فجر همزمان با گرامی داشت سی امین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، نتایج برترین های عرصه نوآوری و شكوفایی معرفی شوند و همزمان بزرگترین نمایشگاه مخترعان، مبتكران و نوآوران كشور را برپا نماید.

- فضاي اختصاص يافته به هر اختراع حداكثر يك متر مربع در نظر گرفته شده است كه مخترع مي­تواند پوستر، مدارك فني، نمونه مهندسي يا ماكت خود را به نمايش بگذارد. لازم است مدارك تكميلي براي هيأت داوران را به طور مكتوب و يا در ديسك فشرده به همراه داشته باشد.

- حضور هر يك از مخترعان جهت ارائه توضيحات در مورد طرح و دفاع از موضوع اختراع در اين نمايشگاه الزامي است.

- با تأييد كاركرد علمي و كاربرد صنعتي هر اختراع توسط هيأت داوران نمايشگاه و در صورت كسب امتياز لازم، مخترعان تحت پوشش «اعتبار پژوهش و نوآوري» بنياد ملي نخبگان قرار مي­گيرند.

- مخترعان مي­توانند جهت ثبت­ نام به سايت جشنواره ملي نوآوري و شكوفاييhttp://jashnvare.isti.ir بخش ثبت­نام مخترعان مراجعه نمايند.

- لطفاً جهت كسب هرگونه اطلاعات بيشتر با آقاي غلامي با شماره­هاي5-88896903-021 و يا 09111135725 تماس حاصل فرماييد.

 

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی يكشنبه, 11 مهر 1400 .