05 آذر 1399

حدیث روز

حضرت امام هادی علیه السلام:

علماء و دانشمندانى كه به فرياد دوستان و پيروان ما برسند و از آن ها رفع مشكل نمايند، روز قيامت در حالى محشور مى شوند كه تاج درخشانى بر سر دارند و نور از آن ها مى درخشد.

 

سال جهش تولید

222222

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1398

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun

paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

refah-pic3


شرکت گشتین

شرکت گشتین

 

 

 

شرکت گشتین

شرکت گشتین

 

شرکت گشتین

 

مصاحبه با شرکت گشتین از فناوران مستقر در مرکز رشد دانشگاه قم 

 

بیوگرافی 

گشتین سامانه رزرو آنلاین خدمات و بلیط مجموعه های گردشگری، تفریحی، ورزشی، سلامت، پزشکی و زیبایی است. ما فعالیت خود را از سال 97 آغاز کرده ایم.

وب سایت گشتین این امکان را مهیا می کند تا در هر نقطه از ایران که باشید با چند کلیک ساده به مجموعه ها دسترسی پیدا کنید و ویدیو، عکس، آدرس، قیمت و کلیه امکانات مجموعه مورد نظر خود را مشاهده نموده و بلیط و خدمات را رزرو کنید.

سیستم مدرن کنترل بلیط با این هدف راه اندازی شد که تمامی بلیط ها بدون نیاز به پرینت شدن و همراه داشتن نسخه کاغذی، از روی موبایل، تبلت و... قابل کنترل باشند.

 

محصول/اختراع 

گشتین یک صفحه اختصاصی برای مجموعه ها راه اندازی می کند تا بتوانند به راحتی ظرفیت ها و بلیط های خود را به فروش برسانند و از خدمات فروش آنلاین بهره مند شوند و این کار در راستای حرکت به سمت الکترونیکی شدن کسب و کارهای سنتی می باشد تا بتوانند حیطه کاری خود را گسترش داده و مشتریان بیشتری را جذب کنند.

اگر بخواهم به طور خلاصه درباره ویژگی های محصول خود صحبت کنم باید اینگونه بگویم که گشتین این امکان را برای شما مهیا می کند تا به راحتی مجموعه های تحت پوشش را مشاهده کنید و از امکانات، ظرفیت ها، بلیط ها و تصاویر مجموعه ها اطلاعات کافی کسب کرده و از خرید بلیط با تخفیف بهره مند شوید و روزی خاطره انگیز برای شما و خانوده تان ایجاد کند.

 

 

حمایت مادی و معنوی خانواده چقدر در موفقیت شما موثر بوده است؟

حمایت همسرم در طول این سالها و متحمل شدن چالش های زندگی و نگهداری از فرزندان مان بی تردید تاثیر بسیار مهمی در به سرانجام رساندن پروژه های کاری من داشته است و حمایت های همیشگی ایشان دلگرمی روزهای سخت بوده است تا بتوانم بر مشکلات غلبه کنم و با آرامش خاطر روی پروژه هایم متمرکز شوم و آنها را به نتیجه مطلوب برسانم. طی کردن این مسیر بدون حضور همسرم که همیشه از ایده هایم حمایت می کند قطعا دشوار می بود. همراهی ایشان دلگرمی بزرگی برای ایستادن در مقابل مشکلات و مشغله های کاری ام بوده و هست.

 

آیا موضوع کسب و کار/اختراع شما با تحصیلات شما مرتبط بوده است؟

بله. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارآفرینی گردشگری از دانشگاه تهران هستم.

به نظرم مقطع کارشناسی ارشد ذهنیت فرد را نسبت به محیط اطراف تغییر می دهد و افراد با چالش های مهمی روبرو می‌شوند و اگر زیر نظر اساتید برجسته این چالش ها موشکافی شود مطمئنا به نتایج مطلوبی خواهد رسید. طبیعتا حضور در دانشگاه تهران و اساتید و دانشجویان برتر کشوری کمک شایانی به یافتن مسیر درست و مطبوع کاری ام داشته است.

 

 

چه مشکلات و موانع مهمی در راه کسب و کار/اختراع شما وجود داشته است؟

 

هنگامی که در پی گزینش افراد بودیم با کمبود نیروهای متخصص مواجه شدیم و یافتن همکاران مناسب دشوار به نظر می رسید اما خوشبختانه موفق به یافتن نیروهای مناسب خود گشتیم. بعد از عبور از این سد با محدودیت منابع مالی روبرو شدیم و در پی یافتن سرمایه گذاری مناسب و همدل هستیم تا بتواند ما را در این مسیر همراهی کند اما به دلیل عدم بلوغ سیستم سرمایه گذاری های خطر پذیر هنوز موفق به جذب سرمایه گذاری با این ویژگی ها نشده ایم. روند دریافت مجوزها و بروکراسی های اداری از جمله مواردی است که برایمان آزاردهنده بود که به لطف خدا به اتمام رسید. البته انتظار داریم وعده های مسئولین در کمک کردن به فعالیت کارآفرینان رنگ و بوی واقعی تری داشته باشد.

 

اگر امکان داشت به عقب بازگردید باز هم همین مسیر را طی می‌کردید؟

مسیر کارآفرینی، یک مسیری 5 تا 10 ساله است و ما هنوز در میانه راه هستیم وهنوز مسیر تکامل مان کامل نشده است و نیازمند زمان بیشتری هستیم تا بتوانیم نگاه جامع تری نسبت به این موضوع کسب کنیم. ما دو سال است که کار خود را آغاز به همراه تیمی متخصص آغاز کرده ایم و امیدواریم که به اهدافی که از پیش ترسیم کرده ایم را برسیم. هرچند در میان مشکلات عدیده و روزافزونی که برای کشور ایجاد شده است ما در طول این دو سال ناامید نشده ایم و کار خود را ادامه داده ایم و بسیار خوشبین هستیم تا به نتایج مطلوب خود دست یابیم.

 

 

چه پیشنهاداتی برای افراد تازه‌کاری که دوست دارند به عنوان یک کارآفرین/مخترع مطرح شوند، دارید؟

پیش از راه اندازی کسب و کار از خود بپرسید آیا توان مقابله با چالش های پیش بینی نشده و جدید را دارید؟ و آنقدر جسور و صبور هستید که بتوانید از پس مشکلات برآیید و خسته و دلزده نشوید؟

زندگینامه افراد موفق را بخوانید تا با سختی ها و دشواری های فرآیند کاری آنها آشنا شوید و منتظر هرگونه مشکل و سختی باشید والبته باید بدانید که شناخت افراد موفق به تنهایی کافی نیست و انگیزه مقطعی بدست می آورید و در نهایت راه اندازی کسب و کار جدید نیازمند اراده قوی و تلاش و پشتکار بسیار است.

توصیه من به کارآفرینان تازه کار این است که مقید به سیستم دانشگاهی نباشند و به صورت تخصصی و فراتر از واحدهای دانشگاهی به مطالعه و واکاوی مسائل بپردازند.

اگر گمان می کنید به تنهایی می توانید یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید سخت در اشتباه هستید.

توصیه اکید من به شما این است که کار تیمی را جدی بگیرید و بدانید داشتن حداقل یک هم بنیانگذار به شما کمک می‌کند تا سریع تر به موفقیت و اهداف خود برسید.

 

از دستگاه‌های حمایتی مانند مرکز رشد/فن‌بازار چه انتظاراتی دارید؟

اگر بخواهم به طور خلاصه انتظارات را بیان کنم می توانم به موارد زیر اشاره کنم:

ارتباط نزدیک تری میان فضای دانشگاهی با مراکز رشد برقرار شود.

دعوت از افراد صاحب نظر و کارآفرینان برتر کشوری و استانی جهت انتقال تجربه آنها به کارآفرینان و این ارتباط می تواند کمک شایانی به پیشرفت کسب و کارها داشته باشد.

برای کسب و کارهای جدید امکانات و تجهیزاتی به مراتب بهتر مهیا کنند تا از دغدغه کارآفرینان کاسته شود و به موضوعات مهم تر بپردازند.

منابع مالی قابل توجه تری را به کسب و کارهای جدید اختصاص دهند تا بتوانند مسیر پیشرفت را سریع تر و آسان تر طی کنند و به نتایج مطلوب خود دست یابند.

از دستگاه های حمایتی انتظار می رود تا به کارآفرینان در مسیر برندسازی کمک کنند و موانع را از سر راهشان بردارند.

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی چهارشنبه, 21 آبان 1399 .

By PLAVEB