24 آذر 1398

حدیث روز

حضرت امام رضا علیه السلام:

ايمان چهار ركن دارد: 1ـ توكّل بر خدا 2ـ رضا به قضاى خدا 3ـ تسليم به امر خدا4ـ واگذاشتن كار به خدا.

 

سال رونق تولید

222222

گزارش عملکرد مرکز رشد در سال 1397

gozaresh

مرکز رشد دانشگاه قم در شبکه های اجتماعی

aparat logo_fa_color_black_1100x400

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان

qanun

paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

refah-pic3


يك شركت نرم افزاري مستقر درمركز رشد:بايد مركزي براي ثبت طرح هاي ديني تاسيس شود

مدیر عامل شرکت مهندسی کیفیت برتر گفت: باید کار نرم‌افزاری فوق‌العاده در عرصه دین انجام و مرکزی برای ثبت طرح‌های دینی تأسیس شود.

به گزارش خبرنگار واحدروابط عمومي مركزرشد، مهندس علی چاوشی، مدیرعامل شرکت مهندسی کیفیت برتر در نشست خبری شهر دینی الکترونیک که چهارشنبه در مرکز رشد دانشگاه قم برگزار شد، به بیان چند طرح ابتکاری در زمینه علوم دینی پرداخت.

وی با اشاره به ایجاد شهر دینی الکترونیکی و با بیان این‌که در حوزه دین و فرهنگ شاهد نقش چندانی از علم الکترونیک نیستیم، افزود: الکترونیکی شدن به این معناست که کارها با سرعت، دقت، کیفیت و امنیت بالاتر انجام شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی کیفیت ادامه داد: در طرح‌های ارائه شده از سوی این شرکت، اولین گروه هدف، مراجع تقلید بودند و یکی از طرح‌های ابتکاری در زمینه علوم دینی، سامانه پیام هوشمند مقلدان است که علما و مراجع با استفاده از این سامانه، پاسخگوی مقلدان خواهند بود.

چاوشی با اشاره به این‌که قصد داریم استفاده از تکنولوژی را در تمامی ابعاد جامعه نهادینه کنیم و به این شبهه پاسخ دهیم که تکنولوژی به نفع بشر است یا به ضرر او، تصریح کرد: تکنولوژی در عالم خلقت پیش بینی شده است و در حقیقت ما آن را کشف کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت مهندسی کیفیت برتر به تشریح فعالیت‌های این مرکز پرداخت و خاطرنشان کرد: شرکت در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، برگزاری سمینارهای آموزشی تکنولوژی و کاربردهای آن، حذف و بازیابی اطلاعات، امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی و نرم‌افزارهای کاربردی موبایل و کامپیوتر از جمله فعالیت‌های این مرکز است.

وی با بیان این‌که آغاز پروژه ایجاد شهر دینی الکترونیکی با شعار قرآنی «و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوکم» از بهمن‌ماه سال 1387 شروع شد، تصریح کرد: گروه‌های هدف باورپذیری مناسبی نسبت به این طرح ندارند از این رو اجرای پروژه شهر دینی الکترونیکی بسیار کند پیش می‌رود.

مهندس چاوشی در ادامه سخنان خود افزود: گروه‌های هدف در پروژه ایجاد شهر دینی الکترونیکی، مراجع تقلید، حوزه‌های علمیه، مؤسسات فرهنگی، خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، شرکت‌های دولتی، کلیه مدارس، ادارت، اماکن مذهبی، اصناف و بانک‌ها و آحاد مختلف مردم هستند.

مدیرعامل شرکت مهندسی کیفیت برتر همچنین اضافه کرد: سامانه پیامک هوشمند مقلدان، سامانه پیامک هوشمند روحانیان کاروان‌های حج، منبر الکترونیکی، سامانه پیامک هوشمند تسکین دردهای روحی، طرح هوشمندسازی کنترل نانوایی‌ها با هدف اجرای بازرسی الکترونیکی مداوم و انجام بازرسی‌های انسانی هدفمند، از دیگر سامانه‌های طراحی شده در این مجموعه است.

وی اظهار داشت: مناسب است کار نرم‌افزاری به صورت فوق العاده در عرصه دین انجام و مرکزی برای ثبت طرح‌های دینی تأسیس شود.

گفتنی است، نشست خبری معرفی چند طرح ابتکاری در زمینه علوم دینی با حضور مهندس چاوشی، مبتکر این طرح‌ها، چهارشنبه، 2 اردیبهشت‌ماه در مرکز رشد دانشگاه قم، شعبه سالاریه برگزار شد.

این مقاله را محبوب کنید

آخرین بروزرسانی يكشنبه, 24 آذر 1398 .

By PLAVEB