07 بهمن 1399
paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

اخبار

دوره مقدمات آزمایشگاه شیمی و محلول سازی

دوره مقدمات آزمایشگاه شیمی و محلول سازی

 

صنایع بسیاری برای پیشبرد اهداف خود به آزمایشگاه شیمی احتیاج دارند. از این رو در گستره وسیعی از کارخانجات و مراکز تحقیقاتی آزمایشگاه شیمی وجود دارد و افراد مختلفی درقالب کار تولیدی و پژوهشی و کنترل کیفیت و ... در آزمایشگاه شیمی مشغول کار هستند. شرایط کار آزمایشگاه شیمی به‌گونه‌ای است که مهارت ناکافی منجر به حصول نتیجه نا‌مناسب می‌شود، از طرفی این شرایط به‌گونه‌ای است که دارای خطرات بالقوه می‌باشد که با بی‌احتیاطی و یا بی‌اطلاعی افرادی که در آزمایشگاه کار می‌کنند ممکن است منجر به خسارات جبران ناپذیر شود.

در این دوره سعی بر این است که نکات لازم برای کسانی که در آزمایشگاه شیمی کار می‌کنند به طور اجمالی بیان شود و هم چنین روش کار با وسایل و دستگاه‌های پر کاربرد و نیز محاسبات و روش انجام آزمایش محلول سازی و استاندارد کردن محلول‌های اسید و باز به عنوان پرکاربردترین محلول‌ها در آزمایش‌ها آموزش داده شود.

سرفصل ها:

-        کلیات ایمنی در آزمایشگاه شیمی

-        آشنایی با تجهیزات حفاظت فردی در آزمایشگاه شیمی

-        آشنایی با علائم ایمنی و مواد شیمیایی

-        روش انجام محاسبات و محلول سازی

-        روش استانداردکردن محلول های اسید وباز

مدرس:

دکتر خدادادی

کسب اطلاعات بیشتر:

lms.khanehnano.com

02533552894

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه قم

دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهور عصر روز سه شنبه 30 دی ماه، با حضور در دانشگاه قم، ضمن بازدید از نمایشگاه مجموعه های دانش بنیان مرکز رشد دانشگاه قم، مرکز نوآوری دانشکده فنی مهندسی دانشگاه قم را نیز افتتاح کرد.

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه قم

 

دکتر ستاری روز گذشته در معیت استاندار محترم و هیأت همراه در دانشگاه قم حضور یافتند. ایشان پس از حضور و قرائت فاتحه در مزار "شهید ستار یکه زارع" در دانشگاه قم، مرکز نوآوری دانشگاه را افتتاح کرده و از نمایشگاه دستاوردهای واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه که در محل مرکز نوآوری برگزار شده بود بازدید کردند.

مرکز نوآوری دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه قم که با همت مرکز رشد دانشگاه در فضایی به وسعت 850 مترمربع در جوارکتابخانه مرکزی دانشگاه راه ¬اندازی شده است در راستای گسترش فضای استقرار و حمایت از طرح های فناورانه اساتید و دانشجویان دانشگاه تدارک دیده شده است.

42

 

 

36

 

در این مرکز امکان استقرار28 واحد فناور در قالب فضای استقرار مستقل و فضای کاری مشترک فراهم شده است که درحال حاضر 9 واحد فناور در این مرکز استقرار دارند و فرایند پذیرش و استقرار واحدهای فناور جدید در این مرکز درحال انجام است.

بازدید دکتر ستاری از نمایشگاه واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه قم

بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهور از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه قم در تاریخ 30 دی ماه 99 با رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی انجام شد.

دکتر ستاری عصر روز سه شنبه 30 دی ماه، با حضور در دانشگاه قم، از نمایشگاه مجموعه های دانش بنیان مرکز رشد دانشگاه قم بازدید کرد.

 

بازدید


در این برنامه، معاون علمی و فناوری ریاست جمهور، مرکز نوآوری دانشکده فنی مهندسی دانشگاه قم را نیز افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد د انشگاه قم، علاوه بر دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر بهرام سرمست، استاندار قم، دکتر عسگر دیرباز، رئیس دانشگاه قم، دکتر سعید فراهانی فرد، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه قم و سیدمهدی مدبری، رئیس مرکز رشد دانشگاه قم نیز حضور داشتند؛ در این برنامه دکتر ستاری و جمعی از همراهان ایشان از دستاوردهای تمامی غرفه های نمایشگاه واحدهای فناور و دانش بنیان مرکز رشد دانشگاه قم بازدید کردند.

بازدید

 

39

 

در این دیدار فناوران مرکز رشد دانشگاه ضمن معرفی دستاوردهای حاصل از تجاری ­سازی ایده ­های فناورانه خود به طرح مشکلات و درخواست­ های خود درخصوص استفاده از ظرفیت­ های ایجاد شده توسط معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برای شرکت ­های دانش ­بنیان و واحدهای فناور پرداختند که با راهنمایی­ ها و دستورات دکتر ستاری به معاونین و هیات همراه درخصوص درخواست ­های مطرح شده مواجه گردید.

40

                   

آشنایی با منسوجات هوشمند

آشنایی با منسوجات هوشمند

 

خانه نانو برگزار می کند:

 

آشنایی با منسوجات هوشمند

منسوجات هوشمند نسبت به محیط یا محرک‌های مختلف از جمله محرک‌های شیمیایی، حرارتی، الکتریکی و مکانیکی قابلیت حسگر بودن و پاسخ‌ دهی دارند. این ویژگی‌ها در پارچه امکان ساخت لباس های هوشمند که توانایی انجام فعالیت‌های مستقلی را دارند برای ما فراهم می‌سازد.

روش‌های ساخت و سنتز پارچه‌های هوشمند و بررسی مقالات مرتبط با این حوزه از مهمترین فعالیت‌های این دوره است.

 مدرس دوره:

دکتر محمدکاظم تقوایی

 لینک ثبت نام در دوره:

lms.khanehnano.com

کسب اطلاعات بیشتر:

09126519480

025-33552894

خلاقیت در نانو

خلاقیت در نانو

 

دوره خلاقیت در نانو با بیان شیوا و موجز دکتر هنرمند، بسیار بدیع و هنرمندانه ارائه شده است. تدریس ایشان با بیان سوالاتی در حوزه نانو و تشریح اصول داستان‌نویسی، به مهارت‌جو در هر سطح علمی این توانائی را می‌دهد که بتواند تخیلات در ابعاد نانو را به رشته تحریر درآورد و واقعیت ابعاد کوچک را با بهره‌گیری از علوم و معارف و تئسی به آیات قرآن به زبان ساده و قابل فهم، حتی برای کودکان و نوجوانان بیان نماید.

در محتوای ارائه شده، خلاقیت در حوزه نانو بیان گردیده؛ این در حالی‌ است که مفاهیم آموزش داده شده و توانمندی کسب شده در دیگر حوزه‌های علمی نیز قابل کاربرد می‌باشد.

درک بهتر مطالب این دوره و پاسخ به سوالات نانوئی مطروحه، بعد از درک مفاهیم نانوئی ارائه شده در دوره آموزش از صفر تا صد نانو (دوره مقدماتی) انجام می‌شود.

دیدن این دوره به تمامی افرادی که دوستدار نگاه متفاوت و جدید به موضوعات اطرافشان هستند توصیه می‌شود.

سرفصل ها:

-   مفاهیم اولیه خلاقیت

-   نانو در خلاقیت

-   55 بزرگراه خلاقیت

-   بررسی مفهوم واژه نانو در قرآن

مدرس: استاد هنرمند

کسب اطلاعات بیشتر:

025-33552894-09126519480

http://lms.khanehnano.com

صفحه 1 از 63


By PLAVEB