21 آذر 1397
paz فن بازار منطقه ای استان قم amoozesh

نشست دورهمی خواهران دانشجو با میهمانی سرکار خانم مهندس خدایی

نشست دورهمی خواهران دانشجو با میهمانی سرکار خانم مهندس خدایی

 

نشست دورهمی خواهران دانشجو با میهمانی سرکار خانم مهندس خدایی

 

 

بنا بر گزارش روابط عمومی :دومین جلسه دورهمی در تاریخ 25 بهمن ۹۶ در محل پردیس فناوری مرکز رشد دانشگاه قم با حضور خانم مهندس خدایی مدیرعامل شرکت استودیو بازی سازی رز برگزار گردید.در ابتدای جلسه با صحبتهای سرکارخانم مهندس خدایی ،مدیرعامل شرکت بازی سازی رز که دانش آموخته دانشگاه قم و فعال درحوزه تولید بازیهای موبایل و رایانه و فناوری اطلاعات بودند آغاز گردید و حاضرین درجلسه در مورد بازی سازی و مباحث کارآفرینی و استارتاپی سوالات زیادی پرسیدند و میهمان برنامه به خوبی و به طور کامل نظراتشان را بیان فرمودند.

خلاصه صحبتهای میهمان برنامه دورهمی در نشست با دانشجویان:

من بازی سازی را به عنوان یک زمینه فعالیت فرهنگی و اقتصادی که متناسب با رشته تحصیلی و همچنین سلایق شخصی ام بود از سال 1387 شروع کردم.

با وجود اینکه راه اندازی کسب و کار برای خانم ها نسبت به آقایان مشکل تر است، لیکن با برنامه ریزی مناسب می توان شرایط خوبی برای ایجاد توازن میان کار و زندگی برقرار کرد.

ما برای راه اندازی کسب و کارمان یک تیم کوچک بودیم که با حضور در مرکز رشد دانشگاه قم شروع کردیم. تیمی که راه اندازی شده بود به صورت دوستانه شکل گرفته است و تاکنون نیز به همین ترتیب ادامه داده می شود. برای کارهای شرکت به صورت گروهی فکر می کنیم و تصمیم گیری نهایی با من به عنوان مدیرعامل می باشد.

برای اینکه یک تیم راه اندازی کنید حتما به سلایق و علایق مشترکی که بین اعضای تیم وجود دارد دقت کنید. قصد و نیت تمامی اعضای تیم باید راه اندازی  و موفقیت کسب و کار باشد. اگر کسی به صورت موقت میخواهد در تیم حضور داشته باشد نمی توان به وی به عنوان همراه هسته اصلی تیم تکیه کرد. چنین افرادی باید به عنوان کارمند در شرکت حضور داشته باشند تا با قطع ارتباط مشکلی در ادامه کار تیم پیش نیاید.

با چالشهای زیادی درگیر شدیم تا بتوانیم به جایی که الان هستیم برسیم.

محصولات ما در دو گروه 1- محصولاتی که تولید میکنیم تا به بازار عرضه کرده و کسب درآمد داشته باشیم و 2- محصولاتی که سفارش مشتری است و به صورت قرارداد و پرداخت هزینه پروژه است، قرار می گیرد.

برای شروع کار سرمایه ای که گذاشتیم شامل تجهیزاتی از قبیل لپ تاپ و وسایل شخصی بود و در ادامه از طریق وام مرکز رشد دانشگاه یک سری تجهیزات اولیه دفتری تهیه کردیم و کار رو استارت زدیم

بعد از اینکه کار شما آغاز می شود مهمترین عاملی که باعث تداوم موفقیت شما میشود هزینه کردن و اختصاص زمان برای تحقیق و توسعه است.

اگر کار استارتاپی میکنید مسیر بسیار ناهموار ولی شیرینی در پیش رو دارید.

در ادامه سوالاتی در مورد ابزارهای بازی سازی و همچنین مشاوره هایی برای چند مورد کسب و کار آنلاین توسط عزیزان حاضر در برنامه مطرح شد که میهمان برنامه به ارائه توضیحاتی در باره آنها پرداختند.

این مقاله را محبوب کنید


By PLAVEB