07 بهمن 1400

منصوره وطنی ،مبتکرچادری جدید:

                                  منصوره وطنی ،مبتکرچادری جدید:
                        چادرطراحی شده ضریب امنیت بانوان رابالامی برد
به گزارش واحد خبرروابط عمومی
مرکزرشدبانوی قمی نوعی چادرجدید طراحی کرده است که نیاز به استفاده از مقنعه و پوشش های دیگری که در فصل گرما ممکن است موجب ناراحتی بانوان مسلمان شود، ندارد.

منصوره وطنی ، مدرس دروس حوزوی معتقد است:آنچه در مورد ارتباط بین رنگ سیاه چادر و افسردگی بانوان توسط برخی روان شناسان طرح می شود صحت دارد.
منصوره وطنی،درگفت و گو با واحد خبر روابط عمومی مرکز رشد تصریح کرد: چادر جدید در ظاهر هیچ تفاوتی با چادر سنتی ندارد،
به گفته وی چادر جدید طوری طراحی شده است که نیاز به استفاده از مقنعه و پوشش های دیگری که در فصل گرما ممکن است موجب ناراحتی بانوان مسلمان شود، ندارد.اما تا کنون او نتوانسته  حمایت های مالی لازم را برای برای عرضه این محصول در بازار پوشاک جذب کند.لذا چادر جدید فعلا در حد یک ایده باقی مانده است.

خانم وطنی که مولف کتاب "حجاب از منظر عقل و شرع " نیز هست می گوید:در کتاب از این بحث کرده ام که اگر به اسلام هم معتقد نباشیم به حکم عقل حجاب امر ضروری است.وی بااشاره به اینکه تحقیق ومطالعه برای تکمیل واتمام این کتاب پانزده سال طول کشیده است گفت:ازآنجاکه فرهنگ مطالعه وپژوهش درکشورماغریب است مطالعه نیستند، احساس تکلیف کردم تادریک اقدام عملی واردعرصه تولیدوبازارشده وفرهنگ مهجورومظلوم حجاب راباطراحی یک الگوی کامل ازچادررانهادینه کنم مدرس دروس حوزوی افزود:متاسفانه ویترین مغازه ها پر از چادر ملی و دانشجویی است  که به نظر من این اقلام چادر با اصل موضوع حجاب درتضاد است و براساس مطالعات بنده چادر ملی ودانشجویی بیشتر با استقبال خانم های بد حجاب مواجه شده است.
مدیرعامل شرکت یاس کبود بیان داشت :معتقدم ما هیچ نیازی به تغییر ماهیت چادر سنتی نداریم و باید به همان فرم چادر پای بند باشیم.به همین دلیل چادری طراحی کردم که در ظاهر تفاوی با چادر سنتی ندارد اما سعی کرده ام معایب چادر رابرای خانم هایی که قصد دارند رانندگی کنند یا در محیط کار نیاز به آزادی دست هایشان دارند، برطرف کنم.
 این پژوهشگرعلوم دینی دلایل استفاده جامعه زنان کشورازچادرمشکی راتوضیح دادوگفت :درزمان طاغوت مبارزان زن به خاطراینکه  شناسایی نشوند از رنگ مشکی استفاده کردند.اما پس از انقلاب  برخی ازآقایان مسوول باخودسری براستفاده زنان ازچادرمشکی در ادارات دولتی اصرار کردند.خانم وطنی بابیان اینکه  استفاده از این رنگ  شرعا  مکروه میباشد یادآورشد:براساس احکام حج بانوان برای طواف کعبه باید ازچادرسفید استفاده  کنند. 
 

 


 

این مقاله را محبوب کنید