رونمایی اپلیکیشن “سوق مدائن” محصول شرکت فناور مرکز رشد دانشگاه قم

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد دانشگاه قم اپلیکیشن مدائن روز شنبه 17 دی‌ماه  در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم رونمایی شد.

اپلیکیشن “سوق مدائن” محصول گروه پیشرو تجارت نصر فرات از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه قم می باشد که در جهت تسهیل در امور صادرات به کشور عراق و معرفی محصولات ایرانی تولید شده است.

مرتضی هدایتی مدیر گروه پیشرو تجارت نصر فرات در این مراسم گفت: روابط تجاری ایران و عراق از سال ۲۰۰۳ به شکل گسترده‌ای افزایش یافته اما در دو سال گذشته سهم کالاهای ایرانی در بازار عراق کاهش چشمگیر داشته است. وی افزود: ما باید علاوه بر ظرفیت‌های معنوی در عراق به ظرفیت‌های اقتصادی نیز توجه کنیم.

ایشان اشاره کردند ایران ۱۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و همچنین شش گمرک مهم در مرز دو کشور واقع شده است، اما باید گفت تعامل اقتصادی ما با عراق در چند سال اخیر موفق نبوده است.

هدایتی با اشاره به اینکه نقش ایران در بازسازی عراق در حال حاضر ناچیز است، تصریح کرد: ظرفیت‌های ایران در این زمینه بسیار بالا است و ما باید این نقش را تقویت کنیم و این سامانه نیز در همین جهت راه اندازی شده است.

مدیر گروه پیشرو تجارت نصر فرات اضافه کرد: سامانه تجارت الکترونیک ایران و عراق با نام مدائن که به صورت برنامه کاربردی در این شرکت تهیه شده در جهت تسهیل در امور صادرات به کشور عراق و معرفی محصولات ایرانی است.

به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط